23 Maj, 2024

FOTO/ Donte të pozonte me fustanin ku kishte printuar foton e Jezu Krishtit, punonjësit e sigurisë ndalojnë modelen dhe i…


Një modele është përballur me një situatë të sikletshme në Festivalin e Filmit në Kanë, ku punonjësit e sigurimit u përpoqën ta ndalonin të zbulonte veshjen e saj, e përmbante një imazh të madh të Krishtit.


 

Edhe pse nuk dihet shkaku i debatit, besohet se sigurimi nuk ka dashur të shkaktojë asnjë polemikë fetare.

Modelja veshi një fustan që kishte foton e Jezu Krishtin dhe pozoi në tapetin e kuq gjatë mbërritjeve për shfaqjen e filmit jashtë konkurrencës “Le Comte de Monte-Cristo” në festivalin e filmit të mërkurën mbrëma (22 maj).

Në pamjet e publikuara, modelja duket e mërzitur kur sigurimi i festivalit tentoi t’i fshihte bishtin e fustanit duke ia mbuluar, ndërsa ajo ka reaguar ashpër.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al