24 Prill, 2024

E trishtë! Theu tabutë, ndërron jetë aktori i njohur


Terry Carter, i cili theu barrierat e njeriut me ngjyrë në skenë dhe në televizion në vitet 1950 dhe 1960 dhe më vonë prodhoi dokumentarë multikulturorë, vdiq të martën në shtëpinë e tij në Midtown Manhattan, në moshën 95-vjeçare.

Lajmi për vdekja e tij u konfirmua nga djali i tij, Miguel Carter DeCoste. Carter u rrit në një shtëpi dykatëshe në një lagje me shumicë italiane në Bruklin.

Kush ishte Terry Carter?

Në rolin e tij të parë skenik, në moshën 9-vjeçare, zoti Carter luajti eksploruesin portugez Vasco da Gama në një udhëtim zbulimi.

Më pas ai mori pjesë në disa filma të suksesshëm.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al