12 Prill, 2024

“Do ta dua gjithmonë”- Pas aludimeve për tradhti, aktorja e famshme konfirmon ndarjen nga William Levy


Elizabeth Gutierrez i ka dhënë fund martesës me aktorin William Levy, dhe këtë herë, nuk ka kthim prapa.

Aktorja meksikane 45-vjeçare dhe ylli kubanez prej më shumë se 1 viti përfliteshin për një krizë në marrëdhënien e tyre.

Dhe aktorja në një intervistë për “Ely” ka folur për herë të parë për fundin e martesës me babain e fëmijëve të saj, Kailey, 14-vjeç, dhe Christopher, 14-vjeç, me të cilin është ndarë dy muajt e fundit.

45-vjeçarja ka rrëfyer se vendimi nuk ka qenë i lehtë, duke shtuar se vendosmëria për të mbyllur këtë kapitull të jetës së saj është kryesisht një premtim për veten për një fillim të ri dhe fokusohet në të ardhmen e saj dhe mirëqenien e fëmijëve.

“Aktualisht nuk jemi bashkë. Nga ana ime, nuk ka qenë kurrë për mungesë dashurie, thjesht mendoj se nuk jam e njëjta vajzë që kam qenë 20 vjet më parë që kam takuar. Ajo që duam në këtë moment është ndryshe. Do ta dua gjithmonë, do t’i uroj gjithmonë më të mirat dhe siç e kam thënë gjithmonë, duke qenë me mua apo jo, dua ta shoh të lumtur. U dashurova me buzëqeshjen e tij… dua ta shoh gjithmonë duke buzëqeshur. Une nuk e di; ka gjëra që nëse nuk ndryshojnë, duhet t’i ndryshosh. Dhe ky ishte opsioni që duhej të merrja”, Elizabeth Gutierrez.

Aktorja më pas shtoi: “Unë gjithmonë vendosja bast për marrëdhënien time. E doja Uilliam-in, mendoj se nuk është sekret që ai ishte dashuria e jetës sime. E doja sepse kemi jetuar shumë momente gjatë 20 viteve që ishim bashkë.”

Dhe a është ky vendim përfundimtar? 

Nuk jam unë që vendos… Unë po e lë Zotin të shkruajë historinë time siç kam bërë gjithmonë. Ndjej vërtet, në këtë moment, se jam në mes të oqeanit dhe po mbijetoj

Sa kohë keni qenë të ndarë?

Nja dy muaj.

Si e kanë pritur fëmijët tuaj?

Fëmijët e mi janë të qetë sepse William është një baba i shkëlqyer dhe dashuria nga ne të dy nuk mungon, ndaj ata janë mirë dhe do të jenë mirë.

Natyrisht, nuk ishte ideale për asnjërin prej nesh, por gjërat ndodhin dhe ju duhet të vazhdoni përpara. Duhet të tregoni se edhe nëse ndiheni të mundur në një farë mënyre, duhet ta mbani kokën lart dhe të ecni përpara.

Një nga vendimet më të vështira të jetës suaj…

Absolutisht…

Ka qëndruar në shtëpi… ka ikur? Si është dinamika tani?

Unë me të vërtetë nuk dua… Preferoj të mos hyj në detaje se si po e trajtojmë atë, çfarë ndodhi. Unë me të vërtetë mendoj se kjo pjesë varet vetëm nga ne.

Shumë mund të kenë dyshuar se nuk do të ishit mjaftueshëm guximtare për t’i dhënë fund lidhjes tuaj me William, pavarësisht të gjitha thashethemeve që ju rrethojnë të dyve, nga tradhtia te keqkuptimet… Njerëzit pyesnin veten se kur do ta merrnit këtë vendim…

A e dini pse? Vendimet e mia nuk bazoheshin kurrë në arsye sipërfaqësore. Vendimi im bazohej në atë që di, atë që ne të dy dimë, dhe nuk ishte kur njerëzit donin që unë të merrja një vendim ose të mos e merrja, ose nuk lejoja askënd të ndikojë tek unë, madje as familja ime. Domethënë, familja ime nuk më tha kurrë të merrja një vendim ose të mos e merrja. Të gjithë kishin vënë baste për familjen tonë. Vendimet e mia janë të miat. Unë i bëj, e di kur dhe prandaj ndoshta më shohin të qetë, të lumtur, sepse e di që nuk mund të jepja më shumë, dhashë gjithçka.

Nga ana juaj, a mendoni se keni bërë absolutisht gjithçka për lidhjen, se nuk ka asnjë pikë dyshimi se jeni dhënë plotësisht për t’u kujdesur për marrëdhënien si nënë ashtu edhe si grua?

Nuk mund të kishte asgjë që nuk bëra, bëra gjithçka.

Pra, faji apo gabimi do të ishte pak më i prirur drejt tij?

Jo, nuk do ta bëj kurrë… një marrëdhënie është e dyanshme, padyshim, dhe jam i sigurt se edhe ai ka historinë e tij dhe është i respektueshëm. Unë thjesht po them nga këndvështrimi im atë që ndjej, atë që ndjej se dhashë. Domethënë, ndoshta ai mund t’ju thotë: ‘Mund të kisha dhënë më shumë, mund të isha më i dashur, mund t’i kushtoja më shumë vëmendje’; por, në personin tim, dhashë gjithçka që mund të jepja.

Çfarë ishte ajo që prisnit prej tij dhe që nuk e morët kurrë?

Unë besoj se një marrëdhënie bazohet në dashuri dhe respekt. Dhe kur njëra nga të dyja dështon, atëherë ja ku gabojmë.

Çfarë ju motivoi të thonit ‘mjaft’ dhe të dëshironi të tregoni të vërtetën tuaj?

Siç të thashë, kur jep gjithçka… Dhe vërtet besoj se po ecim në rrugë të ndryshme, se nuk flasim ndoshta të njëjtën gjuhë. Dua të them, ka shumë gjëra.

Si e trajtove gjithë këtë informacion ku thuhej gjithmonë se Uilliami nuk të respektonte, se të kishte tradhtuar… Si e përballuat gjithë atë presion?

U përpoqa të përqendrohesha në atë që kisha në shtëpi. U përpoqa të mos më prekte asgjë nga ato që thuheshin, derisa nuk mund të fajësoja dikë pa e parë apo përjetuar. Pra, mediat shpesh shpikin gjëra. Unë e di çfarë ishte e vërtetë, çfarë nuk ishte e vërtetë, sepse vetëm unë e di atë që kam përjetuar. Askush nuk duhet të më thotë. Pra, kurrë nuk i kushtova vëmendje asaj që tha shtypi. Siç ju thashë, vendimet e mia kanë qenë gjithmonë të bazuara në atë që kam përjetuar, jo në atë që të tjerët thonë për të apo për mua.

Mund të më ktheni në kohë kur ishit në Spanjë në fund të vitit të kaluar? Gjithçka dukej shumë e bukur dhe perfekte mes jush…

Po, ishte shumë bukur. Dhe unë mendoj se ne të dy u përpoqëm, ne të dy luftuam për familjen tonë dhe për marrëdhënien tonë. Të dy dhamë më të mirën që mundëm në marrëdhënien tonë. Jam i sigurt se edhe ai ka dhënë më të mirën. Dhe ai është një person i shkëlqyer dhe një djalë me një zemër të madhe që na ka dhënë gjithmonë më të mirën si familje. Por mendoj se kishte shumë plagë që nuk ishin shëruar.

Cila ishte ajo plagë që nuk u shërua kurrë?

Nuk do të flas për gjërat e mia që ndjej… Dhe ndoshta të dyja… E imagjinoj që në një moment e kam lënduar edhe atë. Jam i sigurt se e kam lënduar disi.

A ka ndonjë gjë për të cilën jeni penduar veçanërisht, a kanë filluar të dalin ato detaje që ju bëjnë të ndiheni fajtorë që nuk keni vepruar më herët?

Nuk dua të flas për disa gjëra, vërtet. Me fjalë të tjera, qëllimi im me këtë intervistë nuk ishte të tregoja historinë time, as të shprehja atë që po ndodh. Thjesht doja të isha i sinqertë me njerëzit që na duan, që na ndjekin dhe të tregoja situatën time aktuale të marrëdhënies me të. Por nuk do të hyj kurrë në detajet e marrëdhënies sonë.

Kjo tregon shumë për ju…

Siç ju thashë, po qëndroj me Uilliam-in që e dua, që e respektoj… ai është babai i fëmijëve të mi dhe do t’i uroj gjithmonë të mirat.

A jeni në paqe me veten?

Kjo është gjëja më e rëndësishme, të jesh në gjendje të fle natën dhe të dish që jam në paqe dhe se fëmijët e mi janë mirë. Edhe William, se edhe ai është në paqe dhe në një hapësirë ​​të mirë. Kjo është ajo që uroj për të gjithë ne.

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al