27 Shtator, 2022

Çfarë i bëri bashkë Shakirën dhe Pique? Ish-çifti fotografohen gjatë një ndeshje bejsbolli por…


Shakira dhe Gerard Pique , të cilët njoftuan ndarjen e tyre në qershor, janë shfqaqur në ndeshjen e bejsbollit të djalit të tyre 9-vjeçar,  Milanit , në Barcelonë gjatë fundjavës. Dyshja u ulën në anët e kundërta të fushës gjatë ndeshjes të së shtunës (24 shtator), dhe nuk u panë aspak pranë njëri-tjetrit deri pas ndeshjes, kur shkuan për të takuar dy djemtë e tyre.

Ata ndajnë edhe djalin 7-vjeçar Sasha , i cili u largua nga loja me Gerardin. 45 vjeçarja, shoqërohej nga mamaja e saj, Nidia Ripoll , dhe disa nga miqtë e saj, ndërsa lojtari i klubit të La Ligas, 35 vjeç, ishte ulur me nënën e tij,  Montserrat Bernabeu .

Krijuesja e hitit “Hips Don’t Lie” u shfaq mjaft e gjallë në fotografitë e bëra nga ajo gjatë lojës teksa brohoriste për djalin e saj. Ajo u pa duke qëndruar e ulur vetëm ku është shfaqur më pak e emocionuar. Shakira veshi një bluzë të zezë dhe xhinse të ngushta, të kombinuara me një xhaketë të lehtë të verdhë, gri dhe të bardhë.

Ajo e kompletoi look-un e saj me sandale të verdha të ndezura dhe nuanca të zeza. Ajo i la poshtë flokët ngjyrë karamel.

Nga ana tjetër futbollisti dukej i qetë.  Ai u shfaq i veshur me xhinse të zeza, një bluzë të zezë dhe një xhaketë xhins blu. Ai përshtati veshjen e tij me atlete të bardha dhe një kapele bejsbolli blu të New York Yankees.

“Përballja” erdhi vetëm disa ditë pasi Shakira foli për ndarjen për herë të parë. “Kjo është vërtet e vështirë të flas personalisht, veçanërisht pasi kjo është hera e parë që e trajtoj këtë situatë në një intervistë. Unë kam qëndruar e heshtur dhe thjesht jam përpjekur t’i përpunoj të gjitha,” tha ajo për Elle, duke shtuar se ka qenë e vështirë jo vetëm sepse ajo është e famshme, por sepse “ndarja nuk është si një ndarje e rregullt”.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al