6 Tetor, 2022

Brad Pitt i mohon të gjitha akuzat për dhunë ndaj Angelina Jolie, flasin burimet pranë aktorit: Ai nuk ruan asnjë kontakt me fëmijët e tij…


Angelina Jolie ka shpifur kundër Brad Pitt , duke ripërsëritur të njëjtat akuza prej vitesh – pretendime të cilat  kanë rënë në kundërshtim me autoritetet, sipas burimeve pranë aktorit.

Burimet për TMZ thonë se përpjekjet e përsëritura të Anxhelinës për ta përshkruar Brad-in si një dhunues të fëmijëve kanë shkaktuar një dëmtim të madh tek 6 fëmijët e tyre, të cilët tani janë të larguar nga babai i tyre. Siç tha një burim, Brad tani ka një “marrëdhënie të kufizuar dhe të tendosur, për shkak akuzave të saj”

Burimet theksojnë se Angelina ka pohuar që nga viti 2016 se Brad u shoqërua me të paktën një nga fëmijët e tyre në një avion privat dhe madje i kishte derdhur birrë sipër. Brad i ka mohuar akuzat, por Angelina u bëri presion autoriteteve për ta ndjekur penalisht.

FBI hetoi dhe arriti në përfundimin se akuzat ishin të pamjaftueshme për të ecur përpara. Burimet tregojnë se ka pasur edhe një hetim nga Departamenti i Shërbimeve të Fëmijëve dhe Familjes, i cili u mbyll për shkak të mungesës së provave.

Angelina ka tentuar të bindë gjyqtarin në çështjen e divorcit se Brad ishte një prind i papërshtatshëm që nuk duhet të kishte asnjë të drejtë ndaj fëmijëve.

Ajo më pas ngriti atë që mendonte se ishte një padi anonime për lirinë e informacionit kundër FBI-së , duke kërkuar të bënte publike pretendimet e saj në lidhje me incidentin e avionit privat.

Së funsmi aktorja paraqiti dokumente ligjore në lidhje me një mosmarrëveshje mbi një punishte vere që ata zotërojnë bashkërisht. Siç thonë burimet e TMZ, padia e kantinës ka “zero” lidhje me akuzat e saj për abuzime, megjithatë ajo ka rrëfyer me shumë detaje.

Burimet thonë se është e qartë … gjithçka që Angelina dëshiron është hakmarrja ndaj Brad.

Në një farë mënyre Angelina ka fituar, sepse pavarësisht se ka kujdestarinë 50/50, ata besojnë se Angelina i ka ‘helmuar’ fëmijët kundër Brad deri në pikën që ai ka pak ose aspak komunikim me asnjë prej tyre.

Edhe një gjë, që theksojnë burimet, është se Brad nuk ka thënë kurrë publikisht një fjalë të keqe për Angelinën, për hir të fëmijëve të tyre. Ata shtojnë, megjithatë, se ai është thellësisht i lenduar dhe beson se është një sulm i egër dhe i paepur ndaj aktores.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al