27 Shtator, 2017

A e dini se çfarë bëjnë njerëzit e lumtur në mëngjes…?


Ta kuptojmë fillimisht këtë: gjumi është i rëndësishëm. Pa të, truri ynë nuk funksionon siç duhet dhe mund të jetë e dëmshme për shëndetin tonë. Tentoni të flini sa duhet për një fillim të mbarë.

Bëni aktivitet fizik

Ushtrimet janë të nevojshme, jo vetëm për trupin, por edhe për mendjen tuaj. Sipas studimeve, nëse doni të jeni të shëndetshëm dhe të lumtur, ju duhet të aplikoni ushtrime të përditshme, transmeton lajmi.net

Konsumoni 30 gramë proteinë

Në mëngjes ju duhet të konsumoni 30 gram proteinë. Ushqimet e pasura me proteina ju ndihmojnë në trup të shëndetshëm.

 

Bëni dush të ftohtë

Dushi i ftohtë ju ndihmon që të zgjoheni më shpejt.

 

Shkruani qëllimet tuaja ditore

Në kohë të shkurtë dhe të gjatë. Leximi i këtyre qëllimeve ju përmbush perspektivat e jetës.

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al