24 Shtator, 2018

600 persona nudo në ujërat e ftohtë të Detit të Veriut, arsyeja është e veçantë (FOTO)


Më shumë se 600 njerëz u zhveshën dhe u futën në ujërat e ftohtë të Detit të Veriut, këtë të diel.

Organizatorët e “North East Skinny Dip” thanë se eventi, në Druridge Bay në Northumberland të Anglisë, pati pjesëmarrjen më të madhe në histori, me më tepër se 200 persona më shumë se një vit më parë.

Ndërkohë këta njerëz marrin pjesë në këtë ritual të përvitshëm për të mbledhur mijëra paund për “Mind”, shoqatë bamirësie për shëndetin mendor.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al