6 Shkurt, 2023

6 rregulla të modës që duhen thyer në vitin 2023, sipas stilistëve


Moda po evolon gjithnjë e më shumë dhe rregullat e vjetra për atë se çfarë duhet të veshësh nuk kanë më kuptim, veçanërisht në vitin 2023 

Disa stilistë ndajnë me ne disa rregulla të pashkruara mode, që mund t’i thyeni si të doni ju!

1 – “Birkenstocks janë jashtë mode.”

2 – “S’mund të visheni me tuta sportive për të dalë.”

3 – “Mos i përzieni metalet.”

4 – “Mos u ngarkoni shumë me bizhuteri dhe aksesorë.”

5 – “Qëndroni te neutralet.”


6 – “Provoni çdo trend të modës.”

Psikologjia/

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al