25 Tetor, 2017

Tensione brenda familjes mbretërore, historia që përsëritet nga e para


Në familjen mbretërore dukeT se situata nuk është edhe aq e qetë. Shtatzënia e tretë e princeshës Kate, ka tensionuar situatën mes çiftit dhe mbretëreshës Elizabeth, pasi princi ka kërkuar që të reduktohet numri i eventeve publike, ku ajo merr pjesë.

Kjo kërkesë nuk është quajtur e arsyeshme nga mbretëresha, gjë e cila e ka mërzitur William. Mbretëresha shquhet për turet e saj të gjata, në një kohë kur pësoi humbjen e babait dhe u përball me lindjen e dy fëmijëve. Nuk është hera e parë që kreu i oborrit mbretëror krijon hatërmbetje lidhur me rastet e prindërimit. Ishte Princeshë Diana ajo që i kërkoi të njëjtën pauzë vite më parë

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al