Nga regjistrimi i votuesve te zbatimi i votimit biometrik, Yuri Kim zbardh detaje nga takimi me ministrin Lleshaj: Jam në pritje të…

| 17:14
SHPËRNDAJE

Pas denoncimeve të opozitës se qeveria po bën përpjekje për manipulimin e listave të zgjedhësve, ambasadorja Yuri Kim është takuar ditën e sotme me ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj.

Yuri Kim

Përmes një shënimi në Tëitter, Kim bën të ditur se në bisedën mes tyre është diskutuar për bashkëpunimin e fortë mes SHBA-ve dhe Shqipërisë për sigurinë dhe zbatimin e ligjit

Po ashtu është folur edhe për zbatimin e votimit biometrik një ndër pikat kyçe të marrëveshjes së 5 qershorit, ndërsa ka theksuar se është në pritje të sqarimit publik që ministri Lleshaj do të bëjë në lidhje me regjistrimin e votuesve.

“Kam pasur një diskutim shumë të mirë sot me Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj mbi bashkëpunimin e fortë mes SHBA-ve dhe Shqipërisë për sigurinë dhe zbatimin e ligjit. Diskutuan gjithashtu përgatitjet për zgjedhjet, përfshirë zbatimin e votimit biometrik siç është rënë dakord në marrëveshjen e 5 qershorit. Ai sqaroi pyetjet në lidhje me regjistrimin e votuesve.

Në pritje të sqarimit publik kur Ministri Lleshaj të shfaqet tek emisioni i Sokol Ballës në mbrëmje, plus sqarimin publik në faqen e internetit të Ministrisë për të siguruar transparencën dhe ndërgjegjësimin e publikut kundër keqinformimit”, shkruan Kim.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.