“Mos na vrisni ëndrrat”, 35 mijë vetë në këmbë për Skënderbeun (VIDEO)

Feb 21, 2018 | 19:58
SHPËRNDAJE

Sipas të dhënave, në tubimin e sotshëm në Korçë ishin rreth 35.000 mbështetës të Skënderbeut. Fakt interesant është që këta mbështetës nuk ishin vetëm qytetarë korçarë, por edhe nga qytete të tjera përreth Korçës.

tifozet korcar skenderebu

Ata kishin ardhur nga disa qytete shqiptare të Maqedonisë, Kosovës dhe Greqisë, enkas për të mbështetur kauzën e ngritur nga qytetarët vendas.

skenderbeu4

MINUTE PAS MINUTE

13:48 Qytetarët mbajnë radhën për të firmosur peticionin.

skenderbeu3

13:35 Mbështetësit e Skënderbeut lëshojnë thirrje “Skënderbeu, Skenderbeu”

13:30 Njëra nga pankartat e qytetarëve korçarë shkruan “Mos na i vrisni ëndrrat”.

skenderbeu tifozet

13: 20 Gjithsesi, siç shihet nga fotot e siguruara nga “Panorama Sport”, mijra mbështetës kanë dalë që disa minuta më parë.

skenderbeu2

13:15 Protesta e tifozëve korçarë ishte parashikuar të fillonte në orën 13:30 para sheshit të Katedrales së qytetit të Korçës.

skendebeu1

© Panorama.al

Te lidhura