Dy gomone me drogë të nisura nga Shqipëria tentojnë të futen në Turqi, policia greke në aksion, në pranga dy shqiptarë

| 16:30
SHPËRNDAJE

Një operacion i madh antidrogë u zhvillua në ujërat territorial greke, pasi dy gomone që dyshohet se ishin nisur nga Shqipëria, kanë tentuar të futet në ujërat turke.

capture--27-thumb-large

Njëra nga gomonet është ndaluar, pas të shtënave nga policia greke, ndërsa në pranga ka në rënë tre persona, dy shqiptarë dhe një italian, sipas mediave greke.

Autoritete greke i kishin vëzhguar prej disa ditës gomonet, të cilat po lëviznin nga bregdeti shqiptar, në drejtim të Turqisë.

Gomonet u pikasën fillimisht nga rojet bregdetare turke, të cilët i ndoqën, por pa sukses.

Më pas ishte polica greke, e cila angazhoi në operacion 10 anije të Marinës greke dhe një avion Frontex, të cilët bënë të mundur ndalimin e  njëra nga anijet. Ndërsa vijon ende kërkimi për anijen tjetër.

 

Capture

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.