Dokumenti/ Grupi Parlamentar Demokrat, padi për PPP-të e rrugëve Orikum-Dukat dhe Milot-Balldren

| 10:27
SHPËRNDAJE

Grupi Parlamentar Demokrat i eshte drejtuar sot Prokurorise me nje kallezim për PPP-te e rrugëve Orikum-Dukat dhe Milot-Balldren. 

Sipas kallezimit, organit te akuzes i kerkohet “fillimi i procedimit penal në funksion të veprave penale të parashikuara nga neni 258 i Kodit Penal “Shkelje e barazisë në tendera” dhe nenit 248 i  Kodit Rrugor Shqiptar, Autoriteti kontraktor deri tek vendimarrje e Këshillit të Ministrave lidhur me shkeljet penale të konstatuara që kanë të bëjnë me PPP për segmentin rrugor “Porti i Jahteve- By Pas- Orikum- Dukat dhe PPP për segmentin rrugor Milot-Balldren”. 

Deputeti Halit Valteri beri dorezimin e kallezimit dhe theksoi se permes tij synohet te veproje drejtesia dhe te ndëshkohen grabitësit.

1 2 3 4 5

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.