VIDEO/ Ikardi “vrastar”, Interi mposht Milanin në frymën e fundit

Oct 21, 2018 | 22:35
SHPËRNDAJE

Interi ka mposhtur Milanin me rezultatin 1-0 në derbin e “Madoninës”. Goli i kapitenit Ikardi iu dha fitoren zikaltërve, të cilët e dominuan takimin.

Ikardi

VIJON… 

Rexha

Objektivi në këtë derbi është padyshim fitorja. Të dy trajnerët kanë bërë publike dhe formacionet zyrtare. Vesino ia ka dalë të jetë në formacionin titullar te zikaltërit, ndërkohë që nuk ka surpriza në radhës e Milanit. E gjithë vëmendja është te sulmuesit Ikardi dhe Higuain.

LIVE| INTER-MILAN 1-0 

Ikardi 90+1′

77′ Rast i mirë për Interin, Valero nuk koordinohet saktë para portës.

62′ Interi krijon herë pas here raste të rrezikshme në portën e Milanit, por pa gjetur rrugën e rrjetës.

46′ Starton pjesa e dytë, Interi menjëherë në sulm.

Mbylle pjesa e parë. Një ndeshje spektakolare ku nuk kanë munguar rastet e shumta të shënimit. 

42′ Një tjetër gol i anuluar për pozicion jashtë loje, tani është radha e Musakios që e dërgon topin në rrjetë, por goli s’vlen.

 

34′ Shtylla i mohon golin e avantazhit mbrojtësit Stefan De Vraj. Me fat Milani.

 

30′ Zëvendësim i detyruar te Interi, largohet Naingolan i dëmtuar, në fushë Borja Valero.

Rexha

GOLI I ANULUAR I IKARDIT: 

FORMACIONET ZYRTARE: 

Inter (4-2-3-1): Handanoviç; Vrsaljko, de Vrij, Skriniar, Asamoa, Vesino, Brozoviç, Politano, Naingolan, Perisiç, Ikardi Trajner: L. Spaleti

Milan (4-3-3): Donaruma, Kalabria, Musakio, Romanjoli, Rodrigez, Kesi, Bilja, Bonaventura, Suso, Higuain, Çalhanoglu Trajner: Xh. Gatuso

Formacionet

© Panorama.al

Te lidhura