28 orë not nuk mjaftuan për të mbërritur në Vlorë, Eva Buzo ndërpret sfidën dhe dërgohet në spital me hipotermi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 23, 2023 | 14:49

28 orë not nuk mjaftuan për të mbërritur në Vlorë, Eva Buzo ndërpret sfidën dhe dërgohet në spital me hipotermi

Avokatja dhe atletja Eva Buzo ka ndërprerë sfidën e notit që kishte nisur, pas 28 orësh not nga Otranto drejt Vlorës.

Sipas burimeve për Panorama TV, ajo është dërguar në spital me hipotermi, teksa kishte shfaqur probleme shëndetësore sapo i ishte afruar gadishullit të Karaburunit.

Mësohet se një kandil i kishte djegur një pjesë të trupit teksa notonte. Mjekët i kërkuan që ajo të ndalonte, por ajo refuzoi të ndërpriste garën në atë moment.

Avokatja shqiptare jeton në Australi dhe gjatë pandemisë, ndërmori një tjetër sfidë në det.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"