Pjesë e ‘listës së zezë’ të Ramës, ish-drejtori merr detyrë të rëndësishme

Dec 5, 2017 | 14:56
SHPËRNDAJE

Ishte pjese e listes se zeze te Rames, por ish-drejtori i Hipotekes ne Durres, emërohet tashme ne nje tjeter detyre te rendesishme.

lista

Burime per “Panorama” bejne me dije se Ani Dyrmishi eshte emeruar drejtori i ri i Hekurudhës Shqiptare.

dyrmishi

Kujtojme se ai ishte ne krye te Hipotekes se Durresit dhe u larguar prej andej pak para zgjedhjeve.

Ai ishte pjese e listes me 101 emra per te cilet sipas Rames ka pasur ankesa nga qytetaret.

Ky eshte rasti i dyte qe nje ish zyrtar pjese e lises se zeze te kryeministrit emerohet ne nje tjeter detyre te rendesishme. Njesoj ndodhi edhe me ish drejtoreshen e spitalit te Vlores, pjese e listes se zeze, e cila mori detyre te rendesishme ne Bashkine e Vlores.

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura