Luiza Gega, e para shqiptare në histori që kualifikohet në një finale të atletikës në Lojërat Olimpike, Rama: Respekt kampione

Aug 1, 2021 | 19:14
SHPËRNDAJE

luiza gega

Kryeministri Edi Rama ka reaguar duke uruar atleten shqiptare, Luiza Gega, për rezultatin fantastik që arriti në Lojërat Olimpike në Tokio.

Atletja shqiptare arriti që të kualifikohet direkt në finalen e madhe të 4 gushtit.

“Respekt Kampione🙏❤️🇦🇱
Luiza Gega e para shqiptare në histori që kualifikohet në një finale të atletikës në Lojërat Olimpike”, shkruan Rama në rrjetet sociale.

 

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/