TIRANA/ PS merr 18 mandate, PD-11 dhe LSI-5. Idrizi jashtë Kuvendit

Jun 27, 2017 | 19:00
SHPËRNDAJE

Nga numerimi ne Tirane i 1198 kutive, PS ka siguruar 18 mandate, PD 11 mandate, LSI 5. PDIU nuk ka siguruar asnjë mandat në Tiranë, dhe kreu i saj Shpetim Idrizi mbetet jashte Kuvendit.

tir

Ja lista e kandidateve qe fut Tirana ne Kuvend:

Kandidatët e LSI

 1. Klajda Gjosha
 2. Kejdi Mehmetaj
 3. Floida Kërpaçi
 4. Endrit Braimllari
 5. Luan Rama

Kandidatët PS

 1. Elona Gjebrea
 2. Besnik Baraj
 3. Olta Xhaçka
 4. Blerina Gjylameti
 5. Pandeli Majko
 6. Saimir Tahiri
 7. Vasilika Hysi
 8. Ervin Bushati
 9. Ogerta Manastirliu
 10. Fatmir Xhafaj
 11. Rakip Suli
 12. Arben Ahmetaj
 13. Xhemal Qefalia
 14. Sadri Abazi
 15. Ulsi Manja
 16. Klotilda Bushka
 17. Sadi Vorpsi
 18. Arben Pellumbi

 

Kandidatët e PD

 1. Lulzim Basha
 2. Orjola Pampuri
 3. Rudina Hajdari
 4. Grida Shqima
 5. Albana Vokshi
 6. Jorida Tabaku
 7. Sali Berisha
 8. Halim Kosova
 9. Gent Strazimiri
 10. Fatmir Mediu
 11. Dashamir Shehi

 

© Panorama.al

Te lidhura