ZYRTARE/ U tregoi vlerat me dy ndeshjet e para të Europianit, Federata Gjermane i zgjat kontratën Nagelsmanit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 19, 2024 | 21:21

ZYRTARE/ U tregoi vlerat me dy ndeshjet e para të Europianit, Federata Gjermane i zgjat kontratën Nagelsmanit

Gjermania ka arritur të siguroi 2 fitore në 2 takime gjatë këtij Kampionati Europian, teksa siguron kualifikimin për raundin me eliminim direkt.

nagelsman

Pikërisht nga këto rezultate pozitive, Federata Gjermane e Futbollit ka menduar t’i zgjas kontratën trajnerit të tyre, Julian Nagelsmanit.

Kontrata do të jetë e vlefshme deri në përfundim të Botërorit 2026 dhe zyrtarizimi do të publikohet ditët në vijim.

SONI SALIHI-PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"