ZYRTARE/ Lëvizje surprizë te klubi i Tiranës, bardheblutë prezantojnë Sebino Plakun

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 25, 2022 | 16:43

ZYRTARE/ Lëvizje surprizë te klubi i Tiranës, bardheblutë prezantojnë Sebino Plakun

Lëvizje surprizë të klubi i Tiranës. Ish-sulmuesi i mirënjohur kryeqytetas, Sebino Plaku është emëruar trajneri i ekipit U-15 të bardhebluve. Lajmi është konfirmuar nga vetë kryeqytetasit nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare të akademisë.

Screenshot_3-19

Plaku do të nisë kështu një karrierë të re, kësaj here si trajner, teksa si futbollist arriti të linte gjurmë duke fituar mjaft trofe. Akademia e Tiranës duket se po punon intesivisht duke afruar në strukturat e klubit emra të rëndësishëm që kanë lënë gjurmë në futbollin shqiptar.

“Akademia e Futbollit Tirana njofton afrimin e trajnerit Sebino Plaku ne rolin e trajnerit te ekipeve të grupmoshave U-14 dhe U-15 të kategorisë së dytë.

Sebino Plaku do të jetë gjithashtu pjesë e ekipit të parë. Ish-futbollisti me një karrierë të pasur sportive vjen tashmë si pjesë e stafit bardheblu. Akademia sigurohet të sjellë në krye të të rinjve trajnerë me eksperiencë që kanë lënë gjurmë në futbollin shqiptar”, shkruhej në njoftimin e klubit bardheblu.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"