ZYRTARE/ Ibrahimoviçi shqiptar do të vazhdoj të qëndrojë në Gjermani, talenti firmos për 3 vite të tjera te Bajern Mynihu

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Korrik 2, 2024 | 16:51

ZYRTARE/ Ibrahimoviçi shqiptar do të vazhdoj të qëndrojë në Gjermani, talenti firmos për 3 vite të tjera te Bajern Mynihu

Arijon Ibrahimoviç është gjermani me origjinë shqiptare që luan aktualisht për Bajern Mynihun.

Capture

Klubi gjerman ka bërë të ditur se ka nënshkruar një marrëveshje të re me sulmuesin, që do ta mbajë të lidhur me bavarezët minimumi deri në vitin 2027.

18-vjeçari ishte i huazuar te Frozinone sezonin e kaluar, ku bëri në total 18 paraqitje dhe arriti të shënojë 2 gola, duke dhuruar edhe një asist për shokët e ekipit.

SONI SALIHI-PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"