ZYRTARE/ I doli emri te Dortmundi, sulmuesi shqiptar firmos kontratë 4-vjeçare me skuadrën e re

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 30, 2023 | 23:55

ZYRTARE/ I doli emri te Dortmundi, sulmuesi shqiptar firmos kontratë 4-vjeçare me skuadrën e re

Sulmuesi me origjinë shqiptare, Mërgim Berisha është bërë me skuadër të re. 25-vjeçari është larguar nga Augsburgu, duke u transferuar te Hofenheim, ku ka nënshkruar kontratë katër vjeçare, e vlefshme deri në vitin 2027. Lajmi është bërë publik nga klubi i ri i Berishës, nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare.  

Berisha

Ditët e fundit u përfol edhe për një transferim të mundshëm te Borusia e Dortmund, ndërkohë që sot erdhi prezantimi te Hofenheim.  

Sezonin e fundit me Augsburgun, Berisha, luajti 22 ndeshje, duke shënuar 10 gola si dhe regjistroi katër asistime. 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"