ZYRTARE/ Drejtuesit e Junajtidit i besojnë Ten Hag, trajneri rinovon kontratën deri në vitin…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Korrik 4, 2024 | 12:53

ZYRTARE/ Drejtuesit e Junajtidit i besojnë Ten Hag, trajneri rinovon kontratën deri në vitin…

Trajneri Erik ten Hag nuk do të largohet nga Mançester Junajtid. Drejtuesit kanë vendosur ti besojnë duke i rinovuar kontratën deri në qershor 2026.

ten hag

“Jam shumë i kënaqur që kam arritur marrëveshjen me klubin për të vazhduar punën së bashku. Duke parë dy vitet e fundit, ne mund të reflektojmë me krenari për dy trofe dhe shumë shembuj të përparimit nga ku ishim kur u bashkova. Megjithatë, duhet të jemi të qartë se ka ende shumë punë të vështirë përpara për të arritur nivelet e pritura nga Mançester Junajtid, që do të thotë sfidë për tituj anglezë dhe evropianë. Në diskutimet e mia me klubin, ne kemi gjetur unitet të plotë në vizionin tonë për arritjen e këtyre qëllimeve dhe ne të gjithë jemi të përkushtuar fuqimisht për ta bërë atë rrugëtim së bashku”, deklaroi ai pas rinovimit.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"