Ylli bavarez i reziston gjermanëve, mendon kalimin te Reali i Madridit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 2, 2023 | 9:40

Ylli bavarez i reziston gjermanëve, mendon kalimin te Reali i Madridit

E ardhmja e Alfonso Devis mbetet e pazgjidhur. Siç raportohet në Gjermani, këtë javë ka pasur një qasje të re mes agjentit të lojtarit dhe drejtuesve të Bajernit të Mynihut. Dëshira e klubit bavarez nuk lë vend për dyshime.

alfonso dejvis

Ata e dinë se kanë një anë dominuese në fuqinë e tyre dhe nuk duan ta lënë të largohet, të paktën pa provuar gjithçka për ta bindur. Problemi që ata po ndeshin është se për momentin përgjigja që ata kërkojnë nuk duket askund.

Kontrata e kanadezit përfundon më 30 qershor 2025 dhe deri më tani mesazhet nga klubi për të rinovuar nuk kanë pasur efektin e dëshiruar. Për më shumë që në horizont është dhe Reali i Madridit dhe dëshira e madhe e lojtarit për të luajtur në një klub si “los blancos”.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"