VIDEO/ “Uragani” Kejn shfaqet dhe te Bajerni, protagonist në 5 gola. Ja rezultatet e sotme në Bundesligë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 23, 2023 | 17:47

VIDEO/ “Uragani” Kejn shfaqet dhe te Bajerni, protagonist në 5 gola. Ja rezultatet e sotme në Bundesligë

Bajerni është rikthyer te fitoret e thella duke mundur në shtëpi me rezultatin 7-0 Bohumin.

bajern

Protagonist kryesor ishte Herri Kejn, i cili shënoi tre gola dhe dha dy asiste, duke treguar versionin e tij më të mirë te bavarezët.

Një fitore të rëndësishme arriti dhe Dortmundi duke mundur minimalisht Volfsburgun, ndërsa RB Lajpcig mundi 0-1 në transfertë Mëshengladbahun.

REZULTATET:

BAJERN MYNIH 7-0 BOHUM

Çupo-Moting 4’, Kejn 13’, (P) 54’, 88’, De Ligt 29’, Sane 38’, Tel 81’

-GOLI I PARË I KEJN

-GOLI I DYTË I KEJN

-GOLI I TRETË I KEJN

DORTMUND 1-0 VOLFSBURG

Rojs 68’

-GOLI I ROJS

MËSHENGLADBAH 0-1 RB LAJPCIG

Verner 75’

AUGSBURG 2-1 MAINC

Demiroviç 15’, 45’ / Ahorke 6’

UNION BERLIN 0-2 HOFENHAIM

Kramariç (P) 22’, Beier 38’

RENDITJA:

798798798

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"