VIDEO/ Tenistit italian i merren mendtë gjatë ndeshjes, raketa e shpëton nga rënia në fushë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 21, 2024 | 13:26

VIDEO/ Tenistit italian i merren mendtë gjatë ndeshjes, raketa e shpëton nga rënia në fushë

Tenisti Mateo Berretini ka pësuar një incident gjatë ndeshjes me Andy Murray në turneun e Majemit.

berretini

Gjatë setit të dytë, italianit iu morën mendtë dhe vetëm raketa e shpëtoi nga përplasja e fortë në asfaltin e fushës. (VIDEO)

Ai kërkoi ndihmën mjekësore dhe pas disa minutash u stabilizua për të vazhduar ndeshjen.

Shkak i atij momenti dobësie për Berretinin besohet të jetë dielli i fortë në Majemi, edhe pse temperaturat nuk i kalonin 26 gradë celcius.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"