VIDEO/ Tenisti tërbohet pas humbjes dhe thyen raketën, fansat shpërthejnë ndaj Xhokoviçit: Sjellje e turpshme, ky djalë…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 14, 2023 | 15:49

VIDEO/ Tenisti tërbohet pas humbjes dhe thyen raketën, fansat shpërthejnë ndaj Xhokoviçit: Sjellje e turpshme, ky djalë…

Tenisti Novak Xhokoviç është tërbuar gjatë një ndeshje me italianin Lorenzo Museti. Pasi rivali i tij e mposhti, ai u kthye në karrigen e tij tepër i revoltuar.Collage Maker-14-Apr-2023-03-40-PM-4743

Tenisti serb kapi raketën dhe më pas e theu me këmbë. Ky veprim ka bërë xhiron në rrjet dhe disa fansa kanë shpërthyer ndaj tij.

Një fans shkroi: “Një sjellje e turpshme nga dikush që supozohet të jetë një model për mijëra fansa dhe sportistë të rinj. Rafael Nadal nuk ka thyer kurrë një raketë, ndërsa ky djalë… smh!”

Një tjetër tha: “Shembull i arsyes pse nuk do ta pëlqej kurrë Xhokoviçin, si lojtar apo si person.”

Një i tretë shtoi: “Turp nga një kampion kaq i madh”.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"