VIDEO/ Spanja zyrtarizohet e para në grup, Portugalia mbyll edicionin perfekt me 10 në 10. Mësoni rezultatet e ndeshjeve të darkës për Euro 2024

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 19, 2023 | 22:57

VIDEO/ Spanja zyrtarizohet e para në grup, Portugalia mbyll edicionin perfekt me 10 në 10. Mësoni rezultatet e ndeshjeve të darkës për Euro 2024

Spanja ia ka dalë të mbyllë grupin e saj kualifikues të Euro 2024 në vendin e parë, falë një fitoreje në ndeshjen e fundit ndaj Gjeorgjisë. Një ndeshje që mbylli me suksesin 3-1 që i mjaftoi për të qëndruar përpara Skocisë.

euro 2024

Kjo e fundit barazoi 3-3 ndaj Norvegjisë dhe duhet të kënaqet me vendin e dytë në një grup ku pakkush e shihte si pretendente.

Ndërkohë, Portugalia e Kristiano Ronaldos, me fitoren 2-0 ndaj Islandës, ka mbyllur në mënyrë perfekte grupin e saj, duke regjistruar 30 pikë, me 10 fitore në po aq ndeshje të luajtura.

REZULTATET 

GRUPI A

Skoci-Norvegji 3-3
13′ (p) MekGin, 33′ (ag) Ostigard, 59′ Armstrong / 3′ Donum, 20′ Larsen, 86′ Eljonusi

Spanjë-Gjeorgji 3-1
4′ Le Normand, 55′ Ferran Torres, 72′ (ag) Lokoshvili / 10′ Kvaratskhelia

AUTOGOLI I LOKOSHVILI (VIDEO)

GOLI I FERRAN TORRES (VIDEO)

GOLI I KVARATSKHELIA (VIDEO)

GOLI I LE NORMAND (VIDEO)

ghhfhfh

GRUPI J

Bosnjë Hercegovinë-Sllovaki 1-2
49′ (ag) Hrosovski / 52′ Bozenik, 71′ Satka

Lihtenshtejn-Luksemburg 0-1
69′ Rodrigues

Portugali-Islandë 2-0
37′ B. Fernandes, 68′ Horta

dfggfgggdgdgdg

FORMACIONET ZYRTARE

GRUPI A

Skoci-Norvegji

sadasdsaasddasasdsda

Spanjë-Gjeorgji

sddfssdfsdfsdfsdfsdfsdf

GRUPI J

Bosnjë Hercegovinë-Sllovaki

xczxcxzzxcxzcxzc

Lihtenshtejn-Luksemburg

sdfsdfsdfsdfsfdsdfsdfsdfsdf

Portugali-Islandë

sdffsddfssdfsdfsdfsdfsfd

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"