VIDEO/ Shkëlqen dyshja Mesi-Alvarez, Argjentina mposht Kanadanë dhe shkon në finalen e Kupës së Amerikës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Korrik 10, 2024 | 8:25

VIDEO/ Shkëlqen dyshja Mesi-Alvarez, Argjentina mposht Kanadanë dhe shkon në finalen e Kupës së Amerikës

Argjentina është finalistja e parë e Kupës së Amerikës.

a84c218d-6fcf-4757-a2af-52f223d92837

Kampionët e botës në fuqi kanë mposhtur Kanadanë me shifrat 2-0 duke kaluar në finalen e madhe që do të luhet me 15 korrik.

Sfida u zhbllokuar fillimisht nga Julian Alvarez ndërsa u vulos nga kapiteni Lionel Mesi.

Një ndeshje e dominuar absolutisht nga “abiceleste”. Ata do të kërkojnë trofeun e lavdishëm përballë ose Ururguajt ose Kolumbisë.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"