VIDEO/ Sevija triumfon kundër Atletiko Madridit, Vedat Muriqi i dhuron fitoren Majorkës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 11, 2024 | 20:31

VIDEO/ Sevija triumfon kundër Atletiko Madridit, Vedat Muriqi i dhuron fitoren Majorkës

Sevija ka triumfuar ndaj Atletiko Madridit me rezultatin minimal 1-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 24-të në La Liga.

fhjkhngf

Goli i vetëm i sfidës u shënua në minutën e 15′ nga Romero (VIDEO). Pavarësisht tentativave të skuadrës së Simeones për të shënuar, ata nuk arritën tja dalin.

Majorka mposhti Rajo Vajekanon me rezultatin 2-1 dhe Vedat Muriqi ishte ai i cili vulosi sfidën duke shënuar golin e fitores. (VIDEO)

Ndërsa Getafe mposhti Selta Vigon me rezultatin 3-2.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"