VIDEO/ Plasin polemikat! Episodi i dyshimtë në duelin me Italinë, Ukraina kërkoi penallti në minutën e 93-të

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 21, 2023 | 0:58

VIDEO/ Plasin polemikat! Episodi i dyshimtë në duelin me Italinë, Ukraina kërkoi penallti në minutën e 93-të

Italia do të jetë në Gjermani qershorin e ardhshëm pas arriti të kualifikohet pas barazimit pa gola me Ukrainën.

TGUJY

Por dueli mes tyre nuk është mbyllur pa polemika pasi kombëtarja e Lindjes, ka protestuar për një penallti të mohuar nga arbitri dhe VAR.

Ishte minuta e 92-të dhe Kristante bën një ndërhyrje në zonë duke penguar Mudrik. Ukraina kërkoi penallti por kjo nuk ndodhi dhe sfida u mbyll në 0-0. (VIDEO)

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"