VIDEO/ Plas sherri në minutat e fundit, Roma dhe Salernitana ndajnë pikët! Murinjos i kthehet objektivi Champions në makth

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 22, 2023 | 20:16

VIDEO/ Plas sherri në minutat e fundit, Roma dhe Salernitana ndajnë pikët! Murinjos i kthehet objektivi Champions në makth

Roma ka ndarë pikët me Salernitanën në ndeshjen e vlefshme për javën e 36-të të Seria A. Ndeshja u mbyll me rezultatin 2-2.Z4zBOa8umYKJ6IC

Sfida u zhbllokua në minutën e 12’ me Kandrevën, teksa në të 48’ El Sharaui riktheu baraspeshën. Por festa iu zgjati shumë pak pasi Dia kaloi në avantazh Salernitanën në minutën e 54-të. Sfida u volos nga Matiç duke i dhuruar 1 pikë Romës. Para se të përfundonte ndeshja plasi sherri në fushë mes futbollistëve dhe trajnerët u futën në fushë.

Pas këtij barazimi Roma renditet në vendin e 6-të me 60 pikë ndërsa Salernitana në vendin e 15-të me 39 pikë.

ROMA 2-2 SALERNITANA

48′ El Sharaui, 83′ Matiç/ 12′ Kandreva, 54′ Dia

GOLI I MATIÇIT

GOLI I DIAIT

GOLI I EL SHARAUIT

GOLI I ANULUAR I IBANJEZIT

GOLI I KANDREVAS

FORMACIONET ZYRTAREmcv,nbvcPANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"