VIDEO/ Pamje të frikshme në Moto GP, motori ndahet në gjysmë pas përplasjes së Mark Markez

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 16, 2023 | 18:17

VIDEO/ Pamje të frikshme në Moto GP, motori ndahet në gjysmë pas përplasjes së Mark Markez

Provat e sotme për garën e Moto GP në pistën e Saksenring kanë sjellë momente ankthi pas një përplasje mes ish-kampionit të botës, Mark Markez dhe Johan Zarko.

asdsadsdasdaadsasd

Markez, sapo kishte dalë nga kthesa e parë, rrëshqiti me motorin e tij Honda dhe u përplas me francezin Johan Zarko, i cili sapo kishte dalë nga vija e bokseve.

Përplasja ishte aq e dhunshme sa motori Dukati fluturoi në ajër dhe u nda në dy pjesë, duke lënë në ankth të gjithë të pranishmit pasi u mendua më e keqja për Zarkon.

Për fat të mirë, ai nuk kishte pësuar asgjë dhe pas kontrolleve të rastit, hipi në motorin rezervë pak minuta më vonë për të vijuar provat.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"