VIDEO/ Ofendimet raciste ndaj Vinicius Zhunior, shikoni çfarë ndodh në duelin Valencia-Real Madrid

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 21, 2023 | 20:20

VIDEO/ Ofendimet raciste ndaj Vinicius Zhunior, shikoni çfarë ndodh në duelin Valencia-Real Madrid

Një situatë aspak e këndshme u regjistrua teksa po luhej minuta e 73-të e ndeshjes Valencia-Real Madrid, teksa ky duel u ndërpre për disa momente.  

Vinicius

Arsyeja e kësaj ndërprerje ishin ofendimet raciste të tifozëve vendas në drejtim të futbollisti të Real Madridit, Vinicius Zhunior. Sulmuesi brazilian u afrua pas portës, afër tifozëve të Valencias, dhe bëri me gisht në drejtim të tyre. 

Gjyqtari e ndali lojën në ato momente, ndërsa lojtarët e Real Madridit dhe Vinicius protestuan për sjelljen e tifozëve vendas. 

PANORAMASPORT.AL 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"