VIDEO/ Ndeshje e çmendur me 6 gola! Juventusi “abonohet” me barazimet, Bolonja nuk e lëshon vendin e tretë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 20, 2024 | 23:55

VIDEO/ Ndeshje e çmendur me 6 gola! Juventusi “abonohet” me barazimet, Bolonja nuk e lëshon vendin e tretë

Duel i çmendur mes Bolonjës dhe Juventusit, që prodhoi plot 6 gola! Përballja e javës së 37-të të Serisë A, u mbyll në barazim 3-3 duke prodhuar shumë emocione.  

STADIUMI

Vendasit e Tiago Motos, arritën të shënonin plot 3 herë, duke i çuar shifrat në 3-0, por nuk mundën ta menaxhonin dot këtë epërsi.  

Dopieta e Kalafiorit në minutat 2 dhe 53 dhe goli i Kastros në minutën e 11-të, elektrizuan tifozët vendase, ndërkohë që Kieza, Milik dhe Jilldiz, shmangën disfatën e Juventusit, teksa ky ishte barazimi i gjashtë radhazi në kampionat për bardhezinjtë.

renditja serie a

Gjithsesi ky barazim mban në vendin e tretë Bolonjën me pikë të barabarta me “Zonjën e Vjetër”. Në duelin e javës së fundit, Bolonja do të luajë në transfertë ndaj Xhenoas, ndërkohë që Juventusi pret Monzën në shtëpi.  

FT: BOLONJA-JUVENTUS 3-3 

Kalafiori 2′, 53′, Kastro 11’/ Kieza 76′, Milik 83′ Jilldiz 84′

GOLI I JILLDIZ: VIDEO

GOLI I MILIK: VIDEO

GOLI I KIEZËS: VIDEO

GOLI I DYTË I KALAFIORIT: VIDEO 

GOLI I KASTROS: VIDEO 

GOLI I KALAFIORIT: VIDEO 

FORMACIONET ZYRTARE: 

FORMACIONET

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"