VIDEO/ Lajpcigu konfirmohet pretendent, fitore e rëndë në transfertë ndaj Jang Bojs në ndeshjen historike për Enea Jorgjin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 19, 2023 | 20:42

VIDEO/ Lajpcigu konfirmohet pretendent, fitore e rëndë në transfertë ndaj Jang Bojs në ndeshjen historike për Enea Jorgjin

Lajpcig e ka nisur mbarë rrugëtimin në këtë edicion të Ligës së Kampioneve teksa ka triumfuar me shifrat 3-1 në transfertë përballë Jang Bojs. Një ndeshje e cila ka shkruar historinë për futbollin shqiptar gjithashtu.

bandicam 2023-09-19 19-58-48-694

UEFA i kishte besuar drejtimin e kësaj ndeshje Enea Jorgjit, i cili si asistentë të tij për këtë sfidë kishte Denis Rexhën dhe Ridiger Çokajn, ndërsa gjyqtar i katërt ushte caktuar Florian Lata.

dddddddddddd

Pjesa e parë u mbyll me shifrat 1-1, pasi goli i shpejtë i Simakan u barazua nga gjuajtja e Elia. Por në të dytën Lajpcigu bëri diferencën me dy gola të Shlager dhe Sheshko, të cilët vulosën fitoren 3-1 dhe e bënë kështu ekipin gjerman pretendent për të kaluar më tej në një grup ku është edhe Mançester Siti e Crvena Zvezda.

JANG BOJS-LAJPCIG 1-3
33′ Elia / 3′ Simakan, 73′ Shlager, 90’+2′ Sheshko

GOLI I SHESHKO VIDEO

GOLI I SHLAGER VIDEO

GOLI I ELIA VIDEO

GOLI I SIMAKAN VIDEO

FORMACIONET ZYRTARE

gggggggg

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"