VIDEO/ Goli i çmendur i Dimarkos nga mesfusha, portieri Zomer vendosi duart në kokë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 12, 2023 | 21:49

VIDEO/ Goli i çmendur i Dimarkos nga mesfusha, portieri Zomer vendosi duart në kokë

Interi e mbylli pjesën e parë ndaj Frozinones në avantazh 1-0, falë eurogolit të realizuar nga mesfusha nga ana e mbrojtësit Dimarko në minutën e 43-të. 

bandicam 2023-11-12 21-46-28-600

Futbollisti zikaltër mori topin dhe pak pasi kaloi mesfushën goditi menjëherë drejt portës, duke kapur në befasi portierin Turati dhe duke dërguar topin në rrjetë. 

 Inter 1-0 Frosinone – Federiko Dimarko 43′ – Video

Një gjest teknik që ka mahnitur të gjithë të pranishmit, veçanërisht portierin Zomer , i cili ka vënë duart në kokë. 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"