VIDEO/ Fotofinish, aksident dhe rihapje e kampionatit. Bastianini fiton në një garë të çmendur në Aragon

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 18, 2022 | 18:45

VIDEO/ Fotofinish, aksident dhe rihapje e kampionatit. Bastianini fiton në një garë të çmendur në Aragon

Enea Bastianini është fituesi i Çmimit të Madh të Aragonit, në një garë të çmendur që pati çdo gjë.

6565

Piloti italian i Dukatit dhuroi spektakël në një përballje me bashkëkombësin e tij, Françesko Banjaja, duke e mundur në xhiron e fundit me një fotofinish


View this post on Instagram

A post shared by MotoGP™ (@motogp)

Kampioni i botës në fuqi dhe kryesuesi i këtij kampionati, Fabio Kuartararo, u rrëzua dhe për këtë arsye doli pa pik nga Aragoni.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MotoGP™ (@motogp)

Kështu gara për kampionin e botës vazhdon të jetë ende e hapur, me Banjajan që e ka çuar në 10 pikë distancën mes tij dhe Kuartararos.

0202

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"