VIDEO/ Dy gola për t’i dhënë fitoren ekipit, sulmuesi që pret ftesë nga Silvinjo vazhdon të shkëlqejë në MLS

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 23, 2024 | 21:23

VIDEO/ Dy gola për t’i dhënë fitoren ekipit, sulmuesi që pret ftesë nga Silvinjo vazhdon të shkëlqejë në MLS

Xhakomo Vrioni ka mbetur prej kohësh jashtë planeve të trajnerit Silvinjo për Kombëtaren shqiptare. Por ndërsa kuqezinjtë janë të impenjuar në Euro 2024 nën urdhrat e trajnerit brazilian, sulmuesi shqiptar është duke u aktivizuar dhe po shënon me rregullsi në MLS.

vrioni

Mbrëmë, ai i dha fitoren e katërt radhazi ekipit të Nju Ingland që triumfoi përballë Sinsinatit falë dy golave që sulmuesi kuqezi shënoi në fitoren 2-1.

Në minutën e 21-të të ndeshjes, Vrioni mori një pasim jashtë zonës dhe nuk ngurroi të gjuante nga distanca, për të gjetur rrugën e rrjetës dhe për t’i dhënë avantazhin skuadrës.

Më pas, në minutën e 41-të, ai dyfishoi shifrat me një gjuajtje mjeshtërore me kokë, duke thelluar avantazhin e skuadrës së tij.

Kështu, Vrioni çoi në 5 numrin e golave të shënuar në këtë sezon në MLS, ku ka luajtur deri tani 16 ndeshje. Ky është një përmirësim i ndjeshëm i bilancit në krahasim me shifrat e edicionit të tij të parë të plotë në SHBA ku shënoi 6 gola e dha 3 asiste në 30 ndeshje të luajtura.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"