VIDEO/ Dominim si kampion dhe festë me barbecue, Banjaja fiton në “shtëpi” dhe kryeson kampionatin e Moto GP

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 11, 2023 | 15:51

VIDEO/ Dominim si kampion dhe festë me barbecue, Banjaja fiton në “shtëpi” dhe kryeson kampionatin e Moto GP

Françesko Banjaja është fituesi i Çmimit të Madh të Muxhelos, me pilotin italian që triumfon në “shtëpi” për të dytin vit radhazi.

Collage Maker-11-Jun-2023-03-50-PM-1937

Kampioni i Botës në fuqi dhuroi spektakël me “Ducatin” e tij duke dominuar garën. Pas italianit në vendin e dytë ishte Horge Martn, ndërsa podiumin e plotësoi Johan Zarko.

Gjithashtu Banjaja zgjodhi ta festonte ndryshe këtë fitore me barbecue dhe hotdog në pistë me pjesëtarët e tjerë të skuadrës.

Sa i përket vëllezërve Markez, të dy ata dështuan duke u rrëzuar dhe nuk arritën dot të përfundonin garën.

FyWDMKCXwAQEaXA

FyWDioxX0AIYvhp

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"