VIDEO/ Dominim i italianëve, Shqipëria U19 mundet në miqësoren e luksit përballë kampionëve të Europës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 9, 2023 | 19:16

VIDEO/ Dominim i italianëve, Shqipëria U19 mundet në miqësoren e luksit përballë kampionëve të Europës

Shqipëria U19 është mundur në miqësoren e luksit përballë Italisë U19 me rezultatin 3-0, në një takim që u dominua nga “axurrët”.

bandicam 2023-08-09 17-52-56-265

Kampionët e europës kaluan në avantazh që në minutën e 2’ me anë të Dela Monake. Në minutën e 24’ ishte Ripani i cili dyfishoi shifrat dhe në fundin e pjesës së parë ishte Dela Monake sërish që shënoi dhe të tretin.

Pjesa e dytë sërish u dominua nga “axurrët”, por portieri Tiri arriti të priste një 11-metërsh.

REZULTATI:

ITALI U19 3-0 SHQIPËRI U19

Dela Monake 2′, 44′, Ripani 24′

-Pritja e pannltisë nga Tiri (VIDEO)

-Goli i dytë i Dela Monake (VIDEO)

-Goli i Ripani (VIDEO)

-Goli i parë Dela Monake (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE:

 8798798

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"