VIDEO/ Debutimi në Champions, skuadra kampione shqiptare mposhtet me 3 gola

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Korrik 9, 2024 | 23:23

VIDEO/ Debutimi në Champions, skuadra kampione shqiptare mposhtet me 3 gola

Debutim i hidhur në Champions, për skuadrën shqiptare të Malit të Zi, Deçiçi i Tuzit, që u mposht me rezultatin 3-0 nga uellsianët e TNS, në ndeshjen e parë të zhvilluar në transfertë.  

DECIC

Të 3 golat TNS i shënoi në pjesën e parë më konkretisht me Jang në minutat 4 dhe 28 dhe Dejvis në minutën e 39-të. 

Skuadrës shqiptare të Deçiçit do i duhej një mrekulli për të synuar kualifikimin në ndeshjen e kthimit pas 1 jave. Kjo është hera e parë në historinë e klubit të vogël shqiptarë që merr pjesë në një kompeticion kaq madhor sa Champions-i.  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"