VIDEO/ Autogol dhe gol, shikoni si shpërthen në lot vëllai i Gjasulës pas barazimit në shtesë kundër Kroacisë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 20, 2024 | 23:45

VIDEO/ Autogol dhe gol, shikoni si shpërthen në lot vëllai i Gjasulës pas barazimit në shtesë kundër Kroacisë

Mesfushori Klaus Gjasula u aktivizua në minutën e 72-të të sfidës kundër Kroacisë.MixCollage-20-Jun-2024-09-47-AM-157Ndërsa në të 76-ën ai shkaktoi autgol duke kaluar në avantazh kundërshtarët. Teksa dukej që sfida do të mbyllej kështu, mesfushori u kthye në hero duke shënuar golin e barazimit për Shqipërinë.

Ka pasur reagime të shumta për futbollistin, por ja si ka reaguar vëllai i tij Jurgen Gjasula…

Përmes një postimi në rrjetet sociale ai ka ndarë dy video të momentit të realizimit të golit për Kombëtaren teksa shpërthen në lot.

“Nuk kam fjalë, jam shumë krenar për ty vëllai im”, shkruan Jurgeni i cili dikur ka qenë mesfushor që ka luajtur prej vitesh në Gjermani por ka qenë grumbulluar edhe nga Kombëtarja shqiptare.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"