VIDEO/ “Australian Open” numër 10 në karrierën e tij, Xhokoviç triumfon në turneun që e përjashtuan

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 29, 2023 | 12:45

VIDEO/ “Australian Open” numër 10 në karrierën e tij, Xhokoviç triumfon në turneun që e përjashtuan

Novak Xhokoviç është kampioni i “Australian Open” të vitit 2023, me tenistin serb që dominoi në finale Stefanos Tsitsipas me rezultatin 0-3 me sete (3-6, 6-7, 6-7).

bandicam 2023-01-29 12-43-19-936

35-vjeçari kështu triumfoi pikërisht në turneun që u përjashtua një vit më parë sa i përket rregullave Anti-COVID që ishin vendosur nga shteti australian.

Kështu ai shkon në 10 “Asutralian Open” dhe gjithashtu në 22 Grand Slames, duke barazuar rivalin e tij, Rafael Nadal.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"