VIDEO/ Apolonia i falet Omerit, mposht Orikun me 10 lojtarë dhe ngjitet në renditje

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 20, 2023 | 15:35

VIDEO/ Apolonia i falet Omerit, mposht Orikun me 10 lojtarë dhe ngjitet në renditje

Apolonia ka mposhtur Orikun në ndeshjen e vlefshme për javën e 20-të të Kategorisë së Parë.

Apolonia Oriku

 

Ka mjaftuar një gol i Stefano Omerit në minutën e 75’ për të vendosur fatin e sfidës. Në minutën e 86’ Oriku mbeti me 10 lojtarë pasi Gerist Malo doli me karton të kuq pas dy të verdhëve.

Me këtë fitore fierakët pozicionohen në vendin e 7-të me 28 pikë ndërsa Oriku në vendin e 12-të me 21 pikë.

APOLONIA 1-0 ORIKU

75′ Omeri

FORMACIONET ZYRTARE:

APOLONIA: Bushi, Asllanaj, Repaj, Ndubuisi, Orelesi, Shanaj, Hebeja, Maksuti, Omeri, Gjata, Umejiego.

Trajner: Veljko Dovedan

ORIKU: Muho, Zholi, Gjoka, Xhefersom, Karvalho, Tierno, Deliaj, Kasaj, Dede, Barbosa, Batista.

Trajner: Arlind Rustemi

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"