VIDEO/ 3 gola të anuluar, VAR-i shndërrohet në një makth për… Lukakun

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 22, 2024 | 23:39

VIDEO/ 3 gola të anuluar, VAR-i shndërrohet në një makth për… Lukakun

VAR-i është shndërruar në një makth për Romelu Lukakun në këtë edicion të Europianit. Plot 3 gola i janë anuluar sulmuesit të Belgjikës deri tani. Dy ndaj Sllovakisë në duelin e parë dhe 1 ndaj Rumanisë mbrëmjen e sotme.

VAR  

Të 3 golat e anuluar kanë qenë për çështje milimetrash, me Lukakun që tashmë i duhet të presë për të gjetur golin e parë të rregullt.  

Në të 3 rastet e mëparshme që ka festuar duket se sulmuesi ka dalë “blof” pasi golat janë anuluar. 

GOLI I ANULUAR NDAJ RUMANISË: VIDEO 

GOLAT E ANULUAR NDAJ SLLOVAKISË: VIDEO + VIDEO 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"