“Ustai” i eventeve të mëdha, Xherdan Shaqiri renditet përkrah Rumenige, Zidan & CO

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 19, 2024 | 23:25

“Ustai” i eventeve të mëdha, Xherdan Shaqiri renditet përkrah Rumenige, Zidan & CO

Xherdan Shaqiri u shndërrua në protagonist absolut me fanellën e Zvicrës në barazimin 1-1 që kombëtarja helvete arriti ndaj Skocisë duke u bërë pjesë e listës së lojtarëve Europianë që kanë shënuar 10 gola ndërmjet Botërorit dhe Europianit.

SHAQIRI GOLI

Në këtë listë bëjnë pjesë emra të mëdhenj të futbollit si Rumenige, Lineker, Zidan, Bergkamp, Myler, si dhe nuk mund të mungojë Xherdan Shaqiri, lojtar me performancë shumë të lartë në evente të mëdha.  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"