Trajneri i Spanjës me objektiva të qarta: Nesër kemi shumë gjëra në lojë, të gjithë duam të fitojmë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 23, 2024 | 20:39

Trajneri i Spanjës me objektiva të qarta: Nesër kemi shumë gjëra në lojë, të gjithë duam të fitojmë

Spanja do të luajë nesër ndeshjen e fundit në grupe, përballë Shqipërisë. Iberikët janë kualifikuar në fazën tjetër pas dy fitoreve me Kroacinë dhe Italinë. Trajneri Luis de la Fuente ka dalë në konferencën e zakonshme për mediat në prag të duelit të nesërm.

spanjaf

“Nesër kemi shumë gjëra në lojë: prestigj, njohje dhe përmirësim të vazhdueshëm. Do t’i qasemi ndeshjes sikur të ishte e fundit sepse të gjithë duam të fitojmë dhe kështu do t’i qasemi. Fermin Lopez është shumë mirë, i përgatitur dhe perfekt. Ai është një lojtar i madh. Unë gjithashtu dua të vlerësoj lojtarët që hyjnë gjatë lojës dhe që ruajnë gjithmonë nivelin e ekipit.

Mendoj se është gabim të krahasosh Lamin Jamal me ndonjë lojtar. Gjëja më e përshtatshme për të është maturia dhe përulësia. Ne duhet ta lëmë atë të zhvillojë potencialin e tij të plotë natyrshëm. Ai ka ende kohë për stërvitje.

Ne i përgatisim ndeshjet duke analizuar të gjitha aspektet e lojës. Ne përpiqemi të mos i lëmë rivalët të na befasojnë. Në stafin tonë stërvitor ne kemi një student të ABP (veprime të vendosura) si Huanho Gonzalo. Ne e dimë se kemi hapësirë ​​për përmirësim, por është mirë të shohim se po përmbushim piketa dhe objektiva. Duam të jemi një ekip konkurrues i aftë për t’u përballur me çdo rival. Kemi ende një rrugë të gjatë për të bërë për të arritur atë Spanjën e 2008-ës”, deklaroi de la Fuente.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"