Trajnerët me më shumë trofe dhe ata që kanë shkuar më shumë në finalen e Champions-it, ja çfarë duhet të dini

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 10, 2023 | 18:57

Trajnerët me më shumë trofe dhe ata që kanë shkuar më shumë në finalen e Champions-it, ja çfarë duhet të dini

Një meritë të madhe në Ligën e Kampionëve e kanë edhe trajnerët.

anceloti zidan

“Panorama Sport” sjell për lexuesit e saj statistikat më të veçanta të strategëve, nga ata që kanë shkuar më shumë në finale, te ata që e kanë fituar.

I pari është padyshim Karlo Ançeloti, i cili në pesë finale të arritura, ka fituar 4, dy me Milanin dhe dy me Realin.

Më pas ai që ka fituar më së shumti radhazi është Zinedin Zidan me tre të tillë me Realin (2016, 2017, 2018).

trajneret

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"