Tragjedi në ndeshjen Juventus-Sevilja, ndërron jetë në stadium arkitekti i famshëm

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 13, 2023 | 12:56

Tragjedi në ndeshjen Juventus-Sevilja, ndërron jetë në stadium arkitekti i famshëm

Mbrëmjen e së enjtes u zhvilluar ndeshja e Ligës së Europës mes Juventusit dhe Seviljas, aty ku ndeshja ka marrë hijen e rëndë pasi në shkallët e stadiumit, është ndarë nga jetë një nga arkitektët më të njohur në Itali.

adsdad

Xhuliano Viskonti kishte shkuar të shihte skuadrën e tij të zemrës, por papritur është ndjerë keq. Pavarësisht ndihmës së shpejtë që i është dhënë, 78-vjeçari nuk ka arritur t’ia dalë duke ndërruar jetë.

Viskonti ishte një figurë e njohur në Itali si një ish-politikan dhe arkitekt e inxhinier. Për Viksontin do të ketë homazhe në ditët në vijim dhe në datën 15, do të përcillet për në banesën e fundit.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"